.:Sprawdzanie poziomu oleju w skrzyni biegów:.

Poziom oleju w skrzyni biegów należy sprawdzać co 3000 km przebiegu. W przypadku modeli S51 i S70 czynność jest bardzo prosta. Należy odkręcić śrubę z pokrywy sprzęgła i sprawdzić, czy po ustawieniu pojazdu poziomo sięga dolnej krawędzi otworu po śrubie. W razie konieczności należy wykręcić czerwony korek znajdujący się w górnej części korpusu przekładni i dolewać oleju przekładniowego GL100 do chwili aż zacznie przelewać się przez otwór.
W skuterach SR50/SR80 zespół napędowy jest pochylony do przodu, śruba kontrolna jest zatem położona głęboko. Poziom oleju należy sprawdzać w następujący sposób:
1) wykręcić czerwoną śrubę z otworu wlewowego, znajdującego się w pokrywie sprzęgła.
sprawdzić poziom oleju za pomocą pręta metalowego lub z tworzywa sztucznego, o długości 200 mm i grubości 3...4 mm. długość części pręta zanurzonej w oleju powinna wynosić około 40 mm.
3) w razie potrzeby dolać oleju i ponownie wkręcić korek zamykający otwór wlewowy.
Bardziej pracochłonną czynnością jest całkowite opróżnienie skrzyni i ponowne wlanie do niego 350 cm³ oleju. Jeśli następne sprawdzenie wykaże znaczne ubytki oleju bez widocznej z zewnątrz przyczyny, to prawdopodobnie uszkodzone są pierścienie uszczelniające wał korbowy. W takim przypadku należy natychmiast naprawić pojazd w stacji obsługi.


Copyright© by Admin 2004